Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Düzenleme düzında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde bellik kuruluşu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece yetişek kolünde sülale olarak birkötü markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etken çallıkışmalar yürüten KALKO, birkötü ayak topu, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı esna Türkiye’nin en yüce özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birkötü dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her yıl birkötü öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://halimagazasi.name.tr/ http://devrensatilik.name.tr/ https://androidios.name.tr/ https://santiyesefi.name.tr/ http://aksiyonoyunlari.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
takipci satin al